szkoła bez przemocy

W roku szkolnym 2007/2008 nasza szkoła przystąpiła do drugiej edycji Programu społecznego „Szkoła bez przemocy”.
Głównym celem projektu jest przeciwdziałanie przemocy w szkołach poprzez zwiększenie świadomości problemu, zmianę postaw wobec przemocy, a także dostarczenie szkołom konkretnego wsparcia i narzędzi, które skutecznie i systemowo zwalczałyby to zjawisko.
Warunkiem przystąpienia do Programu było zobowiązanie do przestrzegania przygotowanego przez Radę Programową Kodeksu „Szkoły bez przemocy”
i podejmowania konkretnych działań angażujących społeczności szkolne do przeciwdziałania przemocy i agresji.
Program jest prowadzony pod patronatem Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.
Z inicjatywy organizatorów programu dzień 2 czerwca, będzie dniem wyrażenia przez społeczność szkolną sprzeciwu wobec przemocy i agresji
w szkołach. Będzie to „Dzień Szkoły bez przemocy”, który mamy nadzieję, zapisze się na stałe w kalendarzu naszej szkoły.
Program „Szkoła bez przemocy” trwa już ponad rok.
W ubiegłym roku szkolnym nasze gimnazjum za udział w programie otrzymało certyfikat szkoły uczestniczącej w Programie ”Szkoła bez przemocy”.