śpiewająca Polska

W naszej szkole w roku szkolnym 2007/2008 realizowany jest program ŚPIEWAJĄCA POLSKA.
Wspiera on rozwój chórów szkolnych poprzez dofinansowanie godzin lekcyjnych oraz opiekę metodyczną nad ich instruktorami.
Nasze gimnazjum przystąpiło do programu we wrześniu 2007 r. dzięki czemu prowadzone są dodatkowe lekcje śpiewu. Młodzież ma szansę rozwijać swoje talenty i zainteresowania oraz doskonalić własny warsztat wokalny.
Młodzież systematycznie uczęszcza na zajęcia i wykonuje coraz trudniejsze utwory powoli zastępując literaturę jednogłosową wielogłosem. Program znacznie przyczynił się do podniesienia poziomu chóru naszej szkoły.

Więcej wiadomości na temat programu na stronie www.nck.pl/?sp