elektrośmieci
W naszej szkole jest organizowany program edukacyjny ,,Drugie życie elektrośmieci"

Rok szkolny 2012/2013
W Gimnazjum nr 3 klub ekologiczny EKOMY zajmuje się problemami związanymi z ochroną środowiska naturalnego. Działania ekologiczne skupiają się nie tylko na propagowaniu informacji, ale obejmują konkretne działania: m.in. zbiórka elektrośmieci, zbiórka makulatury na terenie szkoły, współpraca z spółdzielnią mieszkaniową GÓRNIK.
Zbiórka elektrośmieci trwa cały rok. Można przywozić zepsuty sprzęt elektryczny i elektroniczny w godzinach 7.30 - 16.30.

Rok szkolny 2009/2011

Nasz zespół nazywa się ELEKTRO_GRUPA. 10 + 2 czyli 12 pomysłowych, wspaniałych, kreatywnych, inteligentnych, uroczych i skromnych dziewczyn z Gimnazjum nr 3 w Będzinie.

Opiekunowie: Barbara Kałużna, Danuta Duniec.
Kapitan: Natalia Niedźwiadek.
Uczestnicy: Paulina Wnęk, Paulina Czynszak, Paulina Musiał, Paulina Janecka, Katarzyna Glonek, Katarzyna Jara, Natalia Niedźwiadek, Natalia Otręba, Aleksandra Wójcik oraz Oksana Zaręba.

Nasza charakterystyka
W naszym zespole jest 10 uczestniczek oraz 2 opiekunów. Opiekę nad nami sprawują dwie nauczycielki: Danuta Duniec - nauczycielka fizyki i informatyki oraz Barbara Kałużna nauczycielka chemii. Są bardzo sympatyczne, praca z nimi to przyjemność! Motywują nas do pracy, służą pomocą i radą. Same chętnie biorą udział w projektach ekologicznych. Jesteśmy wyjątkową grupą, gdyż świetnie się ze sobą dogadujemy. Lubimy ze sobą współpracować!
Każdy ma wyznaczone zadanie. Koordynatorem ELEKTRO_GRUPY jest Natalia Niedźwiadek. Raportami zajmują się Paulina Wnęk, Paulina Czynszak, Oksana Zaręba oraz Natalia Niedźwiadek, a oprawą graficzną Natalia Otręba. Kontaktem z naszym dyrektorem zajmują się dziewczyny: Oksana Zaręba oraz Paulina Czynszak. Natomiast planowaniem działań, wykonywaniem zadań oraz organizacją kampanii promocyjnej zajmują się wszystkie uczestniczki konkursu.

Paulina Czynszak
Cześć! Nazywam się Paulina.Uczęszczam do gimnazjum numer 3 w Będzinie.
W wolnych chwilach czytam książki,spotykam się z przyjaciółmi.Uwielbiam teatr. Moim ulubionym przedmiotem jest historia oraz język polski.Z przyjemnością biorę udział w w tym przędsięwzięciu,ponieważ interesuję się ekologią

Katarzyna Glonek
Jestem uczennicą Gim3. chodze do klasy IIb
Uwielbiam śpiewać ;)) kocham teatr <3333 kino, a także dobrą literaturę.
Ulubione przedmioty szkolne to chemia, polski i biologia.
Także interesuję się ekologią.
W czasie wolnym spotykam sie ze znajomymi. Itd.

Paulina Janecka
Jestem uczennicą Gimnazjum nr. 3 w Będzinie, chodzę do klasy 2.
Bardzo bliskie są mi przedmioty: chemia, biologia i geografia.
Dlatego chętnie biorę udział w tym projekcie.
Lubię w wolnym czasie oglądać filmy przyrodnicze oraz słuchać muzyki.

Katarzyna Jara
Jestem uczennicą Gimnazjum nr 3 w Będzinie i chodzę do klasy IIc.
Moje ulubione przedmioty to: geografia, chemia i biologia.
Interesuję się ekologią i chętnie biorę udział we wszystkich projektach ekologicznych organizowanych w naszej szkole oraz okolicy.
Bliski jest mojemu sercu świat przyrody, ekologii i środowisko naturalne.
Lubię czytać książki fantastyczne, oglądać filmy (szczególnie horrory), słuchać muzyki typu rock, punk-rock, rock alternatywny, metal, metal alternatywny.

Paulina Musiał
Jestem uczennicą klasy IIc. Moimi ulubionymi przedmiotami są; chemia, biologia i geografia. Dla mnie bardzo jest ważna ekologia i środowisko naturalne. Bardzo chętnie zgłaszam się na projekty ekologiczne organizowane z naszej szkole.
Uwielbiam bardzo zwierzęta a najbardziej konie, jeżdżę konno od 5 lat, lubię także oglądać filmy przyrodnicze i horrory. Słucham różnych rodzai muzyki.

Natalia Niedźwiadek
Mam na imię Natalia. Mam 15 lat. Chodzę do klasy IIIc w Gimnazjum nr 3 w Będzinie. Bardzo lubię słuchać muzyki, czytać książki i spotykać się z przyjaciółmi. Moim ulubionym przedmiotem jest historia.

Natalia Otręba
:)
Jestem uczennicą Gimnazjum nr 3 w Będzinie, chodzę do II klasy.
Bardzo bliskie są mojemu sercu sprawy ekologii. Lubię przedmioty:
chemia,geografia oraz biologia :)
Więc z przyjemnością biorę udział w tym projekcie.
Projekt ten jest kolejnym projektem ekologicznym w którym chętnie uczestniczę.
Słucham muzyki typu: rock,punk-rock,rock alternatywny,metal,heavy metal.
Moją pasją jest rysowanie.

Paulina Wnęk
Cześć
Jestem Paulina. Chodzę do Gimnazjum nr 3 w Będzinie. Obecnie uczęszczam do klasy 3. Interesuje się sportem (głównie koszykówka, piłką ręczną), muzyką. Bliskimi przedmiotami są mi: biologia, chemia. Lubie czytać książki o ciekawej tematyce, chodzić do kina i na różne kółka zainteresowań m.in kółko chemiczne.

Aleksandra Wójcik
Interesuję się językami obcymi . Moim ulubionym językiem jest j. angielski . Druga rzecz, która mnie fascynuje jest ekologia - nauka zajmująca się badaniem oddziaływań pomiędzy organizmami, a ich środowiskiem.

Oksana Zaręba
Cześć!
Nazywam się Oksana. Uczęszczam do szkoły gimnazjum nr 3 w Będzinie. Uwielbiam historię i geografię. Lubię również plastykę. W wolnych chwilach słucham muzyki, rozmawiam na gadu-gadu ;)