Zaloguj| Zarejestruj                        Będzin         galeria zdjęć     imprezy szkolne Dziś jest poniedziałek, 17 czerwca 2019
Gimnazjum nr 3
42-500 Będzin
ul. Krakowska 14
tel. 32 267 44 68
sekretariat
g3@gimnazjum3.info.pl


mapa dojazdu
Gimnazjum nr 3
Menu główne
strona główna
dyrekcja
nauczyciele
uczniowie
rada rodziców
samorząd uczniowski
zespoły przedmiotowe
zajęcia dodatkowe
sukcesy
pedagog szkolny
biblioteka
chór
galeria
Dokumenty
dokumenty szkoły
kalendarz
podręczniki
prace nauczycieli
plan lekcji
historia szkoły
absolwenci
jadłospis
Projekty

Programy

Certyfikaty
Złota szkołaCelem programu GOLDEN FIVE , który jest realizowany w naszym gimnazjum jest stworzenie modelu nauczania i wychowania wspomagającego osiągnięcia szkolne i rozwój osobisty uczniów. Jako koordynator nad programem czuwa pedagog szkolny - pani Agata Lizoń.

Program ten jest efektem 3 – letniego międzynarodowego projektu realizowanego w ramach programu Sokrates/Comenius i koordynowanego przez Uniwersytet w Sewilli. W projekcie uczestniczy pięć krajów europejskich: Polska, Belgia, Włochy, Norwegia i Hiszpania.
Na podstawie obszernej literatury przedmiotu, w tym wyników badań dotyczących potrzeb oraz funkcjonowania wczesnych nastolatków w szkołach drugiego stopnia, wyodrębniono pięć kluczowych („Złotych” obszarów, które decydują o motywacji uczniów do nauki, ich postawach wobec szkoły i klimacie społecznym:
• zarządzanie klasą,
• budowanie relacji,
• klimat społeczny klasy,
• nauczanie zindywidualizowane,
• współpraca szkoła – dom.
Każdy obszar posiada listę kluczowych zasad postępowania nauczyciela, opartych na bardzo prostych gestach, komunikatach słownych i prostych działaniach. Ciekawe jest to, że nauczyciele tak naprawdę codziennie używają tych technik, ale robią to nieświadomie. Dzięki udziałowi w programie ich praca wychowawcza przynosi efekty, bo pod okiem instruktora programu czynią to celowo, systematycznie i równocześnie przez 16 tygodni (tyle trwa realizacja programu w klasach).


2005-2007 admin. Wszelkie prawa zastrzeżone.
engine powered by jPORTAL 2