Pakiet Wrześniowy
Pakiet Wrześniowy to program bezpłatnych zajęć pozalekcyjnych dla gimnazjalistów, promujący nowoczesną przedsiębiorczość. Program objęli swoim patronatem: Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu, Ministerstwo Gospodarki i Pracy oraz Kuratorzy Oświaty.

Zajęcia odbywają się w pracowni komputerowej dwa razy w tygodniu (45 minut) lub raz w tygodniu (2*45 minut). Podczas zajęć uczniowie zapoznają się z dwudziestominutowymi lekcjami multimedialnymi dostarczonymi na płytach CD-ROM, gdzie zawarta jest teoria wprowadzająca do symulacji i zadań praktycznych, a następnie krok po kroku rozwijają swoją szkolną firmę.

Zadaniem uczniów jest założenie miniprzedsiębiorstwa, przygotowanie na podstawie przeprowadzonych badań rynku zestawów artykułów potrzebnych uczniom w szkole i wypromowanie ich w Internecie w tzw. Internetowej Przeglądarce Ofert.

www.miniprzedsiebiorstwo.pl